ściany oraz posadzki

bądź na bieżąco

01.

użyte kolekcje

PIETRA DI SAVOIA GRIGIO

01

Szeroki zakres rozwiązań oferowanych przez serię I Naturali pod względem kolorów, tekstur i metod obróbki płyt sprawia, że jest ona niezwykle wszechstronna, nadając się do wykorzystania jako okładziny ścienne, podłogi, elewacje zewnętrzne oraz powierzchnie dekoracyjne, takie jak blaty kuchenne, blaty stołów, wierzchy szafek łazienkowych oraz powłoki na drzwi i schody.

PietraDiCardosoGrigio
BiancoAssoluto-Collection-S-Natural-F1-Laminam
02

BIANCO ASSOLUTO

Seria Collection inkorporuje koncepcję wszechstronności par excellence, dzięki swoim jednolitym kolorom, zapewniającym praktycznie bezfugową ciągłość przestrzeni i objętości. Dzięki swoim cechom, linia ta jest idealna nie tylko do dużych powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych, ale także ma szerokie zastosowanie w produkcji mebli (okładziny), a w szczególności jako blaty kuchenne, stoły lub blaty łazienkowe.

oxide perla

03

Linia Oxide jest w pewnym sensie starszą siostrą linii Ossido i jest jednym z najstarszych produktów Laminam. W tym przypadku również jej stworzenie rozpoczęło się od badania materiałów, które były obserwowane i poddawane działaniu czynników atmosferycznych; określony moment w procesie utleniania na powierzchni ceramicznej został następnie „uwięziony na powierzchni”.

Ta seria jest wynikiem dogłębnych badań dekoracyjnych i stylistycznych. Powierzchnie Oxide są sumą wielu technologii dekoracyjnych, które są połączone i upiększone naturalnymi pigmentami o metalicznym wyglądzie. Linia jest dostępna w pięciu kolorach: avorio, bianco, moro, nero i perla (kość słoniowa, biały, brązowy, czarny i perłowy). Każdy z nich wyróżnia się głęboką intensywnością chromatyczną.

Perla-Oxide-S-Textured-F1-Laminam-1
Oro-Filo-S-Textured-F1-Laminam
04

filo oro

Linia Filo to przekład klejnotu ukierunkowanego na powierzchnię architektoniczną. Została stworzona 10 lat temu, zainspirowana obrazem nieskończenie powtarzającego i przeplatającego wzoru. Jest to jedna z najbardziej popularnych serii dzięki cennemu akcentowi, jaki potrafi dodać każdemu otoczeniu, do którego jest zastosowana.

Ta złożona i wyrafinowana powierzchnia cechuje się teksturą, która nieustannie oczarowuje i zaskakuje swojego obserwatora. Filo oferuje gamę kolorów, które przypominają jego inspirujące klejnoty: od oro (złoto) po argento (srebro), aż do odważniejszych rozwiązań, takich jak pece (pietruszka) czy mercurio (rtęć).

ossido bruno

05

Linia Ossido wyrosła z ryzyka związanego z czasem, w próbie skrystalizowania materiału w konkretnym punkcie jego życia i zatrzymania go na zawsze w tej postaci. Konkretnie polega to na odtworzeniu procesu utleniania na płytach miedzianych i metalowych, generując bardzo intensywny i bogaty kolor, który niestety znika w miarę postępu procesu utleniania.

Wyzwaniem, przed którym stanęła firma Laminam, było właśnie uchwycenie momentu maksymalnego blasku koloru na powierzchniach, symulowanie efektów działania czynników atmosferycznych oraz opracowanie pewnych wariantów kolorystycznych, które są szczególnie odważne, takich jak verderame (patyna). To linia, w której fundamentalną rolę odgrywa światło, zawsze generując nowe refleksje i nowe warianty kolorów.

Bruno-Ossido-S-Textured-F1-Laminam